
Na českém poháru v Náchodě 5. - 7. 6. 2026 se bude konat školení rozhodčích. Školení je určeno pro začínající rozhodčí a pro rozhodčí s licencí D.
Hráči U16, kteří by si chtěli udělat licenci, mohou hrát všechny zápasy. Na turnaj by jeli normálně s ostatními hráči (busem/vlakem).
Situace s rozhodčími v našem klubu je problematická, na klub naší velikosti máme velice málo aktivních rozhodčích. Rozhodčí potřebujeme zejména na pořádání turnajů, kde je v jeden čas více zápasů na více hřištích (Hanácká liga nebo školní korfbal). Dále je možné si pískáním přivydělat, pokud by vás to bavilo a šlo vám to.
(Máme podobně aktivních rozhodčích jako kluby Kolín a Náchod, podobně velké Brno má více než 2x více rozhodčích)
Poplatek 500,-Kč za všechny účastníky školení hradí klub.
Harmonogram:
Pátek 5. 6.
příjezd v odpoledních hodinách, večeře, teoretická část (pravidla, pohyb rozhodčího na hřišti apod.)
Sobota a Neděle 6. - 7. 6.
praktická část, rozhodování zápasů turnaje, zpětná vazba od školitelů
Školení se mohou účastnit i rozhodčí, kteří mají licenci C, nebo vyšší.
Školení se mohou účastnit i "nekorfbalisté", například rodiče, kteří by chtěli pomoct při pořádání domácích zápasů.